בניית אתרים נגישים לכולם

לאדם הממוצע עולם התכנות והמחשבים נראה מורכב ובלתי ניתן לפיצוח. למתבונן מן החוץ נראה שתחום זה מורכב מחישובים מתמטיים ומאות פרטים קטנים. עולם המחשבים נתפס כמתאים למיעוט קטן שמתעסק ב”עול כבד”.

עולם האינטרנט הוא חלק בלתי נפרד מעולם המחשבים. התחושה שעולה אצל רבים, בכל הקשור לעולם זה, היא של בלבול ומבוכה. תחומים כמו בניית אתרי אינטרנט נתפסים אצל רבים כמרוחקים ומסובכים.

למרות התפיסה הקיימת, כלפי תחום המחשבים בכלל וכלפי תחום בניית האתרים בפרט, בשנים האחרונות ישנה מגמה של הנגשת עולם המחשבים לציבור הרחב. אם ניקח את תחום בניית האתרים כדוגמא, נראה שכיום בזכות מערכת ניהול התוכן וורדפרס, הקמת אתר אינטרנט הפכה לדבר לפשוט מאוד.

מערכת ניהול התוכן וורדפרס מאפשרת לכל אדם לבנות אתר בקלות רבה וכן לנהל את התוכן הנמצא בו. המערכת הינה ידידותית למשתמש וקיימים בה אפשרויות רבות. הוורדפרס מופצת באופן חופשי ומבוססת על קוד פתוח, כלומר היא זמינה בחינם לכולם וכל מי שיש לו הבנה יותר רחבה במחשבים יכול להכין לה תוספים שונים.

כדי לעשות את העניין לפשוט עוד יותר, מערכת הוורדפרס מותאמת למנוע החיפוש של גוגל. משמעות הדבר, לאלו שפחות מבינים בתחום המחשבים, היא שאם האתר שהקמת הוא של העסק שלך, המערכת תסייע לעסק שלך בקידומו בתוצאות בגוגל.

מערכת הוורדפרס היא דוגמא לדרך בה תחומים הנתפשים על ידי רוב הציבור כמסובכים הופכים לקלים ופשוטים. כנראה שככל שתתקדם הטכנולוגיה יהיו עוד תחומים רבים שיונגשו לכולם ויפסיקו להיתפס כ”חורים שחורים”. להערכתי, בעוד כמה שנים כל אחד יהיה חייב להרחיב את ידיעותיו בתחום התכנות, מאחר ויותר ויותר תחומים הופכים לממוחשבים. תסריט נוסף שיכול לקרות הוא הנגשה מסיבית של כל תחומי המחשב לכל אחד והפיכת השימוש בהם לזמין ופשוט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *